W przypadku leasingu wypowiedzenie polisy OC zależy od tego czy zakupiliśmy polisę korzystając
z oferty zaproponowanej przez firmę leasingową (polisa własna) czy ubezpieczyliśmy auto u swojego agenta/brokera (polisa obca).

 1. Pierwszy przypadek, gdy skorzystaliśmy z ubezpieczenia oferowanego przez firmę leasingową i w kolejnym roku chcemy ubezpieczyć auto również przez finansującego ale w innym Towarzystwie Ubezpieczeniowym wówczas to leasingodawca zadba o wypowiedzenie poprzedniej polisy OC.
 2. Drugi przypadek, gdy skorzystaliśmy z ubezpieczenia oferowanego przez firmę leasingową natomiast w kolejnym roku chcemy ubezpieczyć auto samodzielnie, czyli nie skorzystamy
  z oferty przygotowanej przez leasing,  wówczas najczęściej wypowiedzenie OC do poprzedniej polisy jest składane przez leasingodawcę.
 3. Trzeci przypadek, gdy skorzystaliśmy z ubezpieczenia u swojego agenta/brokera, wówczas to my jesteśmy odpowiedzialni za wypowiedzenie OC, w celu uniknięcia naliczenia podwójnej składki za OC.
W przypadku kredytu lub pożyczki wypowiedzenie polisy OC zawsze ciąży na nas niezależnie czy
w danym roku skorzystaliśmy z oferty finansującego czy nie.

Poruszając temat wypowiedzenia polisy OC krótko wspomnę jak i kiedy je złożyć.

Wypowiedzenie OC można złożyć na kilka sposobów:
 • najprościej mailowo - wysyłając na wskazany adres e-mail wiadomość ze skanem dokumentu,
 • za pośrednictwem portalu oferowanego przez niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe,
 • za pośrednictwem  agenta,
 • za pośrednictwem Poczty Polskiej,
 • za pośrednictwem dowolnej firmy kurierskiej,
 • osobiście w dowolnej  placówce Towarzystwa Ubezpieczeniowego.
Wypowiedzenie OC należy złożyć najpóźniej 1 dzień przed wygaśnięciem polisy, gdy wysyłamy pocztą tradycyjną liczy się data stempla pocztowego, natomiast kurierem liczy się data dostarczenia przesyłki .


Jeżeli uważasz, że ten artykuł daje wartość, to mam do Ciebie prośbę. Udostępnij informację o nim
w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, LinkedIn). Dzięki Tobie dotrę do jeszcze większej liczby osób zainteresowanych tematem.

TAGI: WYPOWIEDZENIE POLISY OC , WYPOWIEDZENIE OC W LEASINGU , WYPOWIEDZENIE OC W KREDYCIE , WYPOWIEDZENIE OC W POŻYCZCE , DATA WYPOWIEDZENIA , KIEDY ZŁOŻYĆ WYPOWIEDZENIE , KTO SKŁADA WYPOWIEDZENIE OC ,

ŹRÓDŁO ZDJĘCIA: FREEIMAGES